NK Bjelovar povijest

Povijest

Savez općina Bjelovarsko-kranjske županije osnovan je početkom tridesetih godina prošlog stoljeća. NK Bjelovar osnovan je 16. listopada 1936. godine, neposredno prije početka Drugog svjetskog rata i obustave svih nogometnih natjecanja u zemlji. Prvu službenu utakmicu momčadi odigrala je 26. svibnja 1937. protiv Tekmovanja, završivši neriješeno 1-1. Tijekom Drugog svjetskog rata djelovanje momčadi je prekinuto, a NK Bjelovar igrači prešli su u redove hrvatske i jugoslavenske vojske. Po završetku rata Bjelovar NK nastavlja s radom i redoviti je sudionik nogometnih natjecanja. U kasnim 1940-ima momčad je postigla značajne uspjehe, osvojivši dva uzastopna naslova prvaka i također stigavši do polufinala Kupa Jugoslavije.

Početkom 1950-ih NK Bjelovar osvaja još dva uzastopna naslova prvaka, ovaj put u novoosnovanoj Drugoj jugoslavenskoj ligi, što ga čini centrom hrvatskog i regionalnog nogometa. U kasnim 1950-im i ranim 1960-im momčad je osvojila još dva naslova prvaka, ali nije uspjela utjecati na nacionalnu pozornicu. Momčad je 1962. ispala iz Prve jugoslavenske lige i za deset godina nestala iz vrha hrvatskog nogometa.

Postignuća Bjelovar NK

Početkom 2000-ih NK Bjelovar bio je istaknuti član Prve hrvatske lige, osvojio naslov 2003. i završio kao doprvak 2005. i 2006. Klub je 2007. doživio dramatičan pad, ispadanjem u Drugu HNL, drugog ranga hrvatskog nogometa. Početkom 2010-ih momčad doživljava preporod, osvajanje naslova Druge HNL 2011. i povratak u Prvu hrvatsku ligu. U svojoj prvoj sezoni povratka u Prvu ligu, momčad je završila kao viceprvak i plasirala se u Prvu HNL, najbolju ligu hrvatskog nogometa. U sezoni 2017/18 momčad je završila kao viceprvak Prve hrvatske lige i plasirala se u Prvu hrvatsku ligu.

Sponzori tima

Sponzori Bjelovar NK

Bjelovar NK trenutno sponzorira EOS doo, a Crikvenica dd EOS doo je računalna i softverska tvrtka sa sjedištem u Bjelovaru, Hrvatska. Tvrtka je osnovana 1987. godine i vodeća je na tržištu informatičkog savjetovanja, outsourcinga aplikacija i razvoja softvera. Crikvenica dd je velika hrvatska turistička tvrtka sa sjedištem u Crikvenici, Hrvatska. Tvrtka je osnovana 1978. godine i pruža niz različitih turističkih usluga, uključujući hotele, odmarališta i putničke agencije. Ove dvije tvrtke zajedno pružaju financijsku potporu NK Bjelovaru i pomažu mu da ostane na vrhuncu.

Stadion NK Bjelovar

Stadion Bjelovar NK

NK Bjelovar Utakmice igraju se na Stadionu u Zagrebu, također poznatom kao Stadion Željezničar, koji se nalazi u Bjelovaru, Hrvatska. Stadion je izgrađen 1947. godine i trenutno ima kapacitet od 8800 gledatelja. Stadion je dom i NK Bjelovar i lokalnog nogometnog kluba Željezničar, koji trenutno igra u Prvoj hrvatskoj ligi.

NK Bjelovar Igrači

Na popisu NK Bjelovar trenutno su sljedeći igrači. Kao rezultat izvrsnih rezultata u sezoni 2017./18., nekoliko Bjelovar NK igrači nagrađeno je pojedinačnim nagradama i priznanjima.

Baza obožavatelja

Klub navijača NK Bjelovar zove se Torcida Bjelovar i osnovan je 1986. godine. Ime skupine je naklon na poznatu Torcidu Split, veliki sportski klub u gradu Splitu. Navijači su poznati po strastvenoj i energičnoj podršci na NK Bjelovar utakmice. Njihov moto je "Pravednici u borbi", što u prijevodu znači "Pravednici u borbi".

Treneri NK Bjelovar

- Kraj - NK Bjelovar ima bogatu i slavnu nogometnu povijest, a momčad je postala stalni član Prve hrvatske lige. S brojnim trofejima i priznanjima iza sebe, NK Bjelovar postao je moćnik hrvatskog i regionalnog nogometa. Ovaj članak pobliže se bavi poviješću, postignućima i drugim timom, pružajući detaljan uvid u tim i njegovo nasljeđe. Od svojih skromnih početaka do danas NK Bjelovar postao je momčad na koju se može računati.

Što očekivati ​​u budućnosti

S brojnim trofejima i priznanjima iza sebe, NK Bjelovar nedvojbeno je jedan od najuspješnijih hrvatskih nogometnih klubova u novijoj povijesti. U budućnosti se tim nada da će graditi na svojim prošlim uspjesima i postati velika sila u europskom nogometu. S talentiranim sastavom i strastvenom bazom obožavatelja, tim je na dobrom putu da postigne ovaj cilj.

S nedavnim uspjehom momčadi u Prvoj i Prvoj hrvatskoj ligi, NK Bjelovar je spreman postati jedan od najboljih klubova u zemlji i očekuje se da će ostati stalni igrač u vrhu hrvatskog nogometa u godinama koje dolaze. Momčad se nada da će graditi na svojim prošlim uspjesima i postati velika sila u europskom nogometu. S talentiranim sastavom i strastvenom bazom obožavatelja, tim je na dobrom putu da postigne ovaj cilj.

Prijavi se sad